Hazır Şal Modelleri Nelerdir?

3 Bantlı Şal Koyu Vizon

Hazır Şal Modelleri Nelerdir?

Hazır Şal Modelleri Nelerdir? Her geçen gün daha da iyiye giden yaşam şartları, kıyafet konusunda da daha iyiyi tercih etme sonucunu doğurmuştur. Tesettürü tercih eden kadınlar için de bu durum geçerlidir. Özellikle çalışma hayatında olan tesettürlü kadınlar, günlük hayatın koşturması içinde rahatlık, pratiklik ve zaman kazanma yolları arar. Hazır şal tercihi bu noktada önemlidir.

Hazır Bone Şal Modelleri Nelerdir? Yazımızı okumak için tıklayın!

3 Bantlı Şal Koyu Vizon

Şal Kumaşları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hazır şal modelleri incelerken en çok kumaşına dikkat etmek önemli bir detaydır. Her kumaşın kalitesi, fiyatı ve kişiye uygun olup olmadığı farklıdır. Şal kumaşı seçerken ilk önce o kumaşa vücudun alerjik tepki verip vermediği kontrol edilmesi gereken noktadır. Buna göre şalın seçimi yapılır.

Kumaş özellikleri nelerdir?

  1. İpek kumaşı ile şal; bu kumaş yumuşaktır. İğne kullanımı şala zarar vermekle birlikte ipek iğneleri ile kullanılabilir. Kaygan bir yapısı vardır. Yapımı çok zor olmamakla birlikte, çok kolay olarak da nitelendirilemez. Kaliteli bir şal kumaşıdır. Fiyat olarak diğer kumaşlara göre daha pahalıdır. Kolay kolay bozulmaz ancak kadınlar için tam anlamıyla rahat hareket etme alanı da tanımaz.
  2. Keten kumaşı ile şal; bu kumaş, ipek kumaşına göre daha sert bir kumaştır. Yapımı zor değildir ve sıkça bozularak düzenleme gerektiren bir şal türü de değildir. İğne kullanımına uygundur, ipek kumaşında olduğu gibi zararı söz konusu değildir. Kayan değildir, bu sayede iğne olmadan da kullanılabilir. Kolay kolay bozulmaz, kadınlar için rahat hareket etme sınırını artırır.
  3. Şifon kumaşı ile şal; Bu kumaş, en kaygan şallardan biri olmasına neden olur. Sabit durması zordur ve oldukça kaygandır. Tülü andıran bir görüntüsü vardır ve genellikle en kısmından ikiye katlanarak kullanılır. İğne kullanılması gereklidir yoksa düzgün durmama ihtimali oldukça yüksektir. Kolaylıkla bozulabilir, kadınlar için rahat hareket sınırını daraltır.
  4. Pamuklu kumaş ile şal; Bu kumaş, özellikle yaz aylarında kapalı halde duran başın nefes almasına neden olur. Pamuklu kumaşların teri emme özelliğinden dolayı daha rahat hissedilmesini sağlar. Yapımı kolay ve pratiktir. İğne kullanmak çok da zorunlu olmamakla birlikte, kullanımı şal için çok zararlıdır denemez. Kaygan değildir sabit durma özelliği vardır. Fiyat olarak çok pahalı denecek şal türlerinden değildir hatta uygun olarak tercih edilir. Kolay kolay bozulmaz, kadınlar için rahat hareket etme sınırı tanır.

Burada belirtilen şal kumaşlarının dışında kumaşlar da vardır.

Hazır Şal Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hazır şal modelleri ile yoğun olan kadınlar uzun süre düşünmek ve uğraşmak zorunda kalmazlar. Ayrıca bu şal türünün başlıca faydaları da şu şekildedir;

  1. Hazır şal modelleri ile şıklık gerektiren durumlarda ve zamanlarda, hızlı bir şekilde ve uğraşmadan, zorlanmadan hazırlanma işi bitirilebilir.
  2. Hazır olarak bulunan şallar, kadınların kendi yaptıkları şallara göre bozulma riski taşımaz. Çünkü üretilirken, o modelin hep o şekilde kullanılacağı bilindiği için iyi bir şekilde sabitlenmiştir. Oysa kadınların kendi yaptıkları şal modellerinde, daha sonra modelin bozularak şalın kullanılacağı bilinir ve geçici olarak sabitlenir. Bu durumda bozulma riski, diğerine göre daha fazladır.

Başlıca özellikleri verilen şallar, günümüzde tesettür dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Hazır Şal Kullanımının Dezavantajları

Hazır şal kullanımının avantajları olduğu gibi, dezavantajları da vardır. Bu dezavantajlardan en önemlisi, şalın farklı bir model olarak kullanıma uygun olmamasıdır. Özellikle maddi anlamda zorluk çeken kadınlar, şalı alarak kendileri şekil vererek kullanırlar. Bu şekilde bir değişim hissi olur. Ancak hazır olarak bulunan şallarda bu durum geçerli değildir.

Başka bir dezavantaj, bu şalların hazır olarak bulunmayan şallara göre daha maliyetli olmasıdır. Hazır şal fiyatları kadınların kendilerinin yaparak kullanacağı şallara göre 40 ile 200 lira gibi bir fark gösterir. Bir başka dezavantaj, hazır olarak üretilen şallar, genele hitap etme özelliğine sahiptir.

Ürünlerimizi yakından incelemek için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yani burada, ortalama bir kadının kafa ölçülerine göre standart olarak üretim gerçekleşir. Kafa yapısı daha büyük olan veya daha küçük olan kadınlar, kendilerine göre ayarlarken zorlanabilir ve modelin küçük de olsa bozulması gibi durumlarla karşılaşabilir.

Nasıl Hazır Şal Modelleri Vardır?

Hazır şal modelleri nelerdir? Kullanılacak ortama göre değişiklik gösterir. Kadın eğer şık bir yere gidecekse veya düğün nişan gibi davetlere katılacaksa daha süslü modeller tercih etmek isteyebilir. Burada, başın üst kısmında zikzak detayları olan şallar, kenar kısmında taşlar olan şallar, çeşitli renklerle detay verilen şallar tercih edilebilir.

Eğer daha rahat edilmek istenen, piknik veya spor gibi yerlere gidilecekse daha pamuklu olan şallar tercih edilir. Burada kullanılan şallar genellikle baş kısmına geçirildiğinde hazır olunan şal modelleridir. Genellikle detay içermemekle birlikte, hafif renklendirme veya küçük desenler gibi detaylar bulunabilir.

Eğer iş yeri gibi ortamlara gidilecekse, yani ne çok şık ne de çok rahat olunması gerekiyorsa, burada kullanılan şallar, kumaş olarak daha kaliteli tercih edilebilir. Modeldeki detaylar, düğünler için kullanılan kadar ağır olmamakla birlikte çok sade de değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir